21 Ekim 2014 Salı

4. ULUSLARARASI BURSA FOTOĞRAF FESTİVALİ

Dünya fotoğrafı Bursa’da buluşuyor!
- Bu yıl ‘Birlikte Yaşamak’ temasıyla 4.’sü düzenlenecek olan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali, farklı kıtalardan ünlü isimleri bir araya getirecek.
- Park Jongwoo, Carlos Spottorno, Sabit Kalfagil Ve İzzet Keribar gibi usta fotoğrafçılar söyleşilerde anılarını ve çalışmalarını anlatacak.
BURSA – ‘Birlikte Yaşamak’ temasıyla bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), 6-11 Aralık 2014 tarihleri arasında fotoğraf sanatçılarıyla fotoğraf tutkunlarını Bursa’da buluşturacak. Park Jongwoo, Carlos Spottorno, Sabit Kalfagil ve İzzet Keribar dünyaca ünlü fotoğraf sanatçıları Bursa’da fotoğraf meraklılarıyla bir araya gelecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle bu yıl 6-11 Aralık 2014 tarihleri arasında Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali’nin (BursaFotoFest), dördüncüsü düzenleniyor. ‘Birlikte Yaşamak’ temasıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yapılacak olan BursaFotoFest, sergileriyle yüzbinlerce kişiyi fotoğraf sanatı etrafında buluşturacak.
Küratörüğünü Hasan Şenyüksel’in yaptığı festival kapsamında, birçok panel, toplantı, atölye çalışmaları, portfolyo değerlendirmeleri gerçekleştirilecek.
BursaFotoFest, Magnum Photos’dan Chris Steele-Perkins’in (İngiltere), Panos Pictures’dan Martin Roemers’in (Hollanda) ve Carlos Spottorno’nun (İspanya), VII Photo Agency’den Ron Haviv’nin (ABD) ve Güney Kore’den Park Jongwoo’nun da aralarında bulunduğu 10’a yakın yabancı sanatçıyı Bursa’da ağırlayacak. Festivalde Türkiye’den ise aralarında Sabit Kalfagil, İzzet Keribar, Kamil Fırat ve Timurtaş Onan gibi usta isimlerin bulunduğu 40’a yakın fotoğraf sanatçısı yer alacak. Söyleşilerde usta fotoğrafçılar çalışmalarını ve anılarını fotoğraf tutkunlarıyla paylaşacak. Ayrıca festival kapsamında düzenlenecek panel, portfolyo ve atölye çalışmalarında fotoğraf tutkunları sanatçılarla bir araya gelecek.
4. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali bünyesinde ‘Birlikte Yaşamak’ temalı uluslararası fotoğraf yarışması düzenleniyor. ‘Fotoğraf tutkunlarınınwww.bursaphotofest.org adresi üzerinden başvurabileceği uluslararası fotoğraf yarışması için son tarih ise 20 Kasım. Katılımcıların en fazla 4 fotoğrafla başvurabileceği yarışmanın jüri üyeliklerini ise Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Öğr. Gör. Kamil Fırat, Dr. Ceyhun İrgil, Neslişah Hanzade Erbey Kuşku, Öğr. Gör. Alper Bilsel, Bülent Suberk ve Öğr. Gör. Mustafa Bilge Satkın yapıyor. Uluslararası kurallara göre düzenlenen BursaFotoFest yarışmasının patronaj numarası ‘United Photographers International’ (UPI) tarafından veriliyor.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, “Çevre coğrafyadaki en büyük fotoğraf festivallerinden birini organize ediyoruz. Festival kapsamında dünyanın çeşitli yerlerinden fotoğrafçılar ve fotoğraflar Bursa’da buluşacak” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder